Vztahová vazba v sociálně-právní ochraně dětí

ROZSAH KURZU:

12
vyučovacích hodin

ANOTACE:

Kurz je zaměřen na získání teoretických znalostí a praktických dovedností v oblasti vztahové vazby a ztrát v životě dítěte. Kurz reaguje na desetiletí výzkumů v oblasti vztahové vazby dítěte, odloučení a ztrát dětí. Zabývat se bude nejenom psychologickými aspekty vztahové vazby, ale především jaký vliv mají poruchy vztahové vazby na chování dítěte a jak v situaci, kdy je indikovaná porucha vztahové vazby, postupovat. Kurz se zaměřuje na metody práce s dětmi s poruchou vztahové vazby a na seznámení s nástroji, s jejichž pomocí lze vztahovou vazbu posilovat. Poslední část kurzu se věnuje procesu truchlení při ztrátě a možnostem, jak dítěti při vyrovnávání se se ztrátou pomoci.


Kurz je určen zejména pracovníkům orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), sociálním pracovníkům a pracovníkům v sociálních službách, kteří pracují s dětmi (NZDM, terénní programy pro děti a mládež, SAS, azylové domy), pracovníkům, kteří vykonávají přímou práci s dětmi v jiných sociálních službách a organizacích

CENA KURZU:

3 900,00 Kč
3 500,00 Kč

pro účastníky z členských zařízení České asociace streetwork, z.s.

Máte-li zájem o vypsání tohoto kurzu, odešlete prosím nezávaznou poptávku s Vaší e-mailovou adresou:

lektoři:

Mgr. Alena Svobodová

Vystudovala sociální práci a sociální politiku na FF UK. Pracovala v poradenské práci v oblasti občanství a pobytu cizinců. Poté deset let jako vedoucí SAS. V posledních více než deseti letech se věnuje transformaci systému péče o ohrožené děti.

Mgr. Lucie Salačová

Vystudovala obor sociální práce na Sociálně právní akademii a Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Jejím hlavním oborem je sociální práce a krizová intervence. V minulosti pracovala například jako metodička a odborná garantka v organizaci Rozum a Cit, v organizaci Šafrán dětem jako poradkyně rodin a průvodce dětí a rodin v tranzitní péči. Aktuálně pracuje v neziskové organizaci Dům tří přání – Dům Přemysla Pittra jako krizová interventka pro děti, mladistvé a jejich rodiny. Dále spolupracuje s několika neziskovými organizacemi zaměřujícími se na oblast náhradní rodinné péče zejména jako lektorka vzdělávání náhradních rodičů. Od roku 2014 vedla několik běhů příprav budoucích náhradních rodičů v systému PRIDE. V současné době se věnuje mimo jiné lektorování v tématu terapeutické rodičovství a facilitování případových konferencí. Pracuje také jako lektorka v oblasti krizové intervence v Remediu Praha.

Mgr. Zuzana Gheza

Vystudovala sociální práci a sociální antropologii na FFS MU a sociální pedagogiku na UTB ve Zlíně. Od roku 2007 pracuje v Ratolesti Brno, nejprve 5 let jako sociální pracovnice NZDM Pavlač a poté Sociálně aktivizačního programu. V současnosti působí na pozici vedoucí Centra pro ohroženou rodinu.

Mgr. Zuzana Vopálková

Vystudovala obor Sociální politika a sociální práce na FSS MU. Od roku 2012 pracuje v Ratolesti Brno, nejprve jako sociální pracovnice v nízkoprahovém klubu, od roku 2018 let v sociálně aktivizační službě pro rodiny s dětmi. V současnosti je také frekventantkou komplexního psychoterapeutického výcviku. Při lektorování se zaměřuje především na měkké dovednosti pracovníků a pracovnic v systému péče o ohrožené děti.

Mgr. Markéta Švejdová Jandová, DiS.

Je vzděláním sociální pracovnice, vystudovala obor sociální práce na FFUK. V minulosti pracovala na pozici sociální pracovnice na psychiatrické klinice (v Psychiatrickém centru Praha a Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech), sociální pracovnice OSPOD, více než 10 let vzdělává pěstouny a osvojitele, je zapojená do projektu homesharing v organizaci Děti úplňku. Je lektorkou příprav pěstounů (model PRIDE), podílí se na implementaci systému PRIDE v ČR. Spolupracuje s neziskovými organizacemi v Praze i dalších regionech ČR. Je absolventkou více kurzů (např. kurz facilitačních dovedností, práce s krizí a tělem, využití herního pískoviště atd.). Je absolventkou sebezkušenostního výcviku (sebezkušenostní výcvik ve skupinové psychoterapii – integrativní psychoterapie typu SUR ve Skálově institutu). S manželem vychovala čtyři děti, má osobní zkušenost s náhradní rodinnou péčí.

řekli o nás

Obě lektorky byly velice příjemné a otevřené k diskusi. Velice se mi líbilo, jak na všechny dotazy, postřehy reagovaly a dále je rozvíjely.

listopadu 2023

Vyhovovalo mi tempo, struktura, lektorky a velmi oceňuji videa a práci ve skupinách, kde museli pracovat opravdu všichni.

listopadu 2023

KLÍČOVÁ SLOVA

doporučené kurzy

CENA KURZU:

3 900,00 Kč 3 500,00 Kč

pro účastníky z členských zařízení České asociace streetwork, z.s.

Máte-li zájem o vypsání tohoto kurzu, odešlete prosím nezávaznou poptávku s Vaší e-mailovou adresou:

PROČ SE VYPLATÍ
ZAREGISTROVAT?
Své osobní údaje zadáte jenom jednou, při každé další přihlášce se automaticky načtou.
PROČ SE VYPLATÍ
ZAREGISTROVAT?
Na svém účtu budete mít uložena všechna u nás získaná osvědčení o absolvování kurzů.
PROČ SE VYPLATÍ
ZAREGISTROVAT?
Budete mít neomezený přístup k materiálům, které jste obdrželi na kurzu.

Máte-li zájem o vypsání tohoto kurzu, odešlete prosím nezávaznou poptávku s Vaší e-mailovou adresou:

newsletter

Chcete dostávat aktuální informace?