aktuality

15. 4. 2024

Kurz Oborové minimum nízkoprahových sociálních služeb 27.–29. 5. 2024

Stěžejní část kurzu je věnována službě nízkoprahových zařízení pro děti a mládež (NZDM) a terénní sociální práci (TSP). Kurz se zabývá také základními etickými problémy, se kterými se mohou začínající pracovníci ve svých službách setkat. Kurz je určen začínajícím pracovníkům v sociálních službách a začínajícím sociálním pracovníkům, kteří pracují v nízkoprahových sociálních službách. Seznamuje účastníky se základy fungování těchto služeb a s jejich základními principy, teoretickými východisky i metodami práce.

Kurz je třídenní a probíhá v krásných prostorách Kapucínského kláštera v Mnichově Hradišti. Kromě základních znalostí a dovedností kurz vytváří prostor pro sdílení zkušeností.

8. 4. 2024

Kurz Jak na prevenci v NZDM v Brně - 10. 5. 2024

Jste z Brna, Moravy? Využijte možnosti zúčastnit se kurzu přímo v Brně.
Hledáte inspiraci pro práci s preventivními tématy v NZDM? Docházejí vám nápady? Chcete zaujmout své klienty různými formami? Pak Vám nabízíme kurz Jak na prevenci v NZDM. Kurz slouží začínajícím pracovníkům jako vstupní brána do práce s preventivními tématy v NZDM. Zkušenějším pracovníkům nabízí rozšíření vědomostí a znalostí v oblasti preventivní práce s klienty.

6. 3. 2024

Pracujete s dětmi a dospívajícími? Chcete jim lépe porozumět a umět reagovat na jejich otázky?

V dubnu právě vám nabízíme trojici kurzů zaměřenou na tuto cílovou skupinu - kurzy Sexualita dětí a dospívajících (17. 4. 2024), Sebepoškozování dětí a dospívajících (16. 4. 2024) a zcela nový kurz Respektující přístup k LGBT+ dětem a dospívajícím (24. 4. 2024). Podrobnosti o kurzech a přihlášky najdete v části "seznam kurzů".

12. 2. 2024

Kurz Case management 11.–12. 4. 2024

Chcete porozumět základním principům práce s klienty metodou case managementu? Metoda se čím dál častěji využívá i v České republice v oblasti sociální práce s různými cílovými skupinami. V praktičtěji zaměřených modulech budou účastníci aktivně pracovat se vzorovými kazuistikami, hledat možné cesty, jak spolupracovat s klientem na zlepšení jeho situace. Lektoři pracují v přímé práci na pozici case managerů, jsou tedy schopní předávat zkušenosti ze své praxe. Neváhejte s přihlášením!

25. 1. 2024

Jsme na instagramu!

Nově nás najdete také na instagramu @kontaktni_prace.
Vybírejte z naší široké nabídky kurzů pro letošní rok. Nabízíme jak zavedené kurzy, tak novinky. Všechny kurzy jsou akreditované u MPSV.


Těšíme se na vás!

12. 12. 2023

Poděkování a termíny kurzů 2024

Děkujeme vám za účast na našich kurzech a přízeň v roce 2023! Jsme rádi, že jsme pro vás letos mohli připravit o třetinu více kurzů než loni, a navíc několik novinek. I pro příští rok chystáme pestrou nabídku – zavedené kurzy i aktuální témata. Vážíme si také vaší spolupráce při vyplňování zpětné vazby, vaše odpovědi jsou pro nás inspirací a námětem, jak vzdělávání zlepšovat a jaké kurzy vytvářet.


Na našich stránkách postupně zveřejňujeme nabídku kurzů pro rok 2024. Máte možnost se přihlásit již nyní. Téměř všechny kurzy jsme také schopni zorganizovat přímo u vás, na klíč. Termín je však nutné domluvit co nejdříve.


Přejeme vám krásné adventní dny, radostné Vánoce a hodně zdraví do nového roku. Těšíme se, že jej částečně strávíte s námi!

15. 11. 2023

Kurz Možnosti práce s předluženým klientem (1. 12. 2023)

Chcete vědět, jak pracovat s klienty sociálních služeb, kteří se potýkají s předlužením?
Na kurzu získáte základní informace o dluhové problematice, probereme základy aktuální právní úpravy této problematiky, seznámíte se se současnou praxí a naučíte se, jak předluženému klientovi ve vaší službě pomoci.

7. 11. 2023

Kurz Depistáž jako součást nízkoprahové sociální služby (28.–29. 11. 2023)

Víte, jak vyhledávat klienty patřící do vaší cílové skupiny? Chcete se dozvědět, jak systematicky monitorovat lokalitu a zaznamenávat zjištěná data? Jak oslovovat klienty?
V rámci kurzu se účastníci seznámí s klíčovými teoretickými poznatky týkajícími se jedné z nejvýznamnějších činností programů orientovaných na těžko dostupnou cílovou skupinu. Depistáž je jak prostředkem, tak i cílem především terénních, ale i jiných nízkoprahových programů. Kurz je určen pro streetworkery, kontaktní pracovníky a další sociální pracovníky v nízkoprahových sociálních službách nebo pracovníkům center duševního zdraví, kteří se pohybují v přirozeném prostředí uživatelů.

31. 10. 2023

Kurz Kontaktní práce s migranty 20. 11. 2023

Pracujete s migranty? Potřebujete širší kontext týkající se cizinecké problematiky? Jak s migranty ve vaší službě pracovat? Zúčastněte se jednodenního akreditovaného kurzu, který reaguje na poptávku kontaktních pracovníků a pracovnic zejména ze služeb sociální prevence a sociálního poradenství, jejichž primární cílovou skupinou nejsou migranti a migrantky, ale kteří se s nimi při své práci potkávají, nebo je chtějí oslovit s nabídkou služeb.

6. 10. 2023

Setkáváte se s předsudky? Bojujete s nimi?

Stereotypy a předsudky jsou všude kolem nás. Víte, jaké předsudky má většinová společnost k vašim klientům? Víte, jaké předsudky mají klienti k většinové společnosti? Můžete s tím vy, jako kontaktní pracovníci, něco dělat? Jsou všechny předsudky špatné? Víte, jak a proč vznikají? Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku mechanismů jejich vzniku. Přihlaste se na kurz Práce s předsudky v sociálních službách (30. 10. 2023), na který hned navazuje pokračující kurz Od předsudku k diskriminaci (31. 10. 2023).

newsletter

Chcete dostávat aktuální informace?