aktuality

25. 6. 2024

Nabídka podzimních kurzů

Prázdninové dny již klepou na dveře a my vám chceme poděkovat za vaši přízeň a účast na našich kurzech. I pro podzimní měsíce jsme připravili širokou nabídku kurzů, ze které si vybere opravdu každý - začínající pracovník, vedoucí služby či týmu, manažer organizace i zkušený pracovník, který se chce vzdělávat v práci s konkrétní cílovou skupinou klientů. Neváhejte si svůj kurz vybrat nyní a přihlásit se, v některých termínech máme už pouze několik volných míst. Těšíme se na vás a přejeme vám krásné léto!

3. 6. 2024

Kurz Umění rozhovoru 24.–25. 6. 2024

Ptáte se na to, jak využít rozhovor s klientem pro užitečnou spolupráci? Nevíte, jak rozhovor začít, jak ho udržet a jak ho ukončit? Řešíte, co dělat, když klient odbočuje od tématu a váš rozhovor se stává rozplizlým? Přihlaste se na kurz Umění rozhovoru se skvělou lektorkou Světlanou Pokornou - Vrablecovou. Ještě zbývá několik volných míst.

23. 5. 2024

Kurz Individuální plánování v praxi – 6. 6. 2024 - máme volná místa

Chcete se seznámit či si upevnit jednotlivé styly individuálního plánování? Jak vlastně strukturovaně přemýšlet o klientech?
Kurz srozumitelným a energizujícím způsobem ukazuje, co je individuální plánování, jaké jsou možné podoby individuálního plánu a jak se mohou pracovníci v sociálních službách na plánování podílet. Základem je podpora pracovníků v přemýšlení a pojmenování nepříznivých sociálních situací klientů a hledání průniku mezi tím, co služba nabízí a co klient chce. Kurz používá příklady na základě jednotlivých stylů individuálních plánů, které jsou prověřeny praxí i inspekcemi (záznamy plánů ve stylu „Příběh, Úkol, Tady a teď a Koloběh“).
Kurz směřuje k tomu, aby si pracovníci zvědomili, že individuální plánování je vlastně strukturované přemýšlení o klientech. Účastníci typicky po skončení kurzu hodnotí individuální plánování jako proces, který dlouhodobě intuitivně dělají a mají chuť jej využívat, zapojovat se do něj a rozvíjet jako smysluplný nástroj pro dosahování přínosu pro klienty svého zařízení.

6. 5. 2024

Kurz pro management - Jak získat ty správné lidi... – 23. 5. 2024

Vyznáte se v kandidátech? Odhadnete, kdo vchází do dveří? Chcete tým, který vydrží roky? Jak říct těm správným kandidátům, že je u nás chceme? Koho potřebuji na pozici a jak ho seženu? Co udělat, aby ti noví vydrželi? Témata, která v našich kurzech řešíme, se týkají většiny z vás a jistě jste si již někdy položili otázky – děláme to dobře, nešlo by to lépe/efektivněji? Většinou nezáleží, zda se jedná o službu s jedním malým zařízením, nebo organizaci s širokým spektrem služeb i cílových skupin. Principy a postupy se dají aplikovat všude, i u vás.

2. 5. 2024

POSLEDNÍ MOŽNOST SE PŘIHLÁSIT – kurz Oborové minimum nízkoprahových sociálních služeb 27.–29. 5. 2024

Stěžejní část kurzu je věnována službě nízkoprahových zařízení pro děti a mládež (NZDM) a terénní sociální práci (TSP). Kurz se zabývá také základními etickými problémy, se kterými se mohou začínající pracovníci ve svých službách setkat. Kurz je určen začínajícím pracovníkům v sociálních službách a začínajícím sociálním pracovníkům, kteří pracují v nízkoprahových sociálních službách. Seznamuje účastníky se základy fungování těchto služeb a s jejich základními principy, teoretickými východisky i metodami práce.

Kurz je třídenní a probíhá v krásných prostorách Kapucínského kláštera v Mnichově Hradišti. Kromě základních znalostí a dovedností kurz vytváří prostor pro sdílení zkušeností.

8. 4. 2024

Kurz Jak na prevenci v NZDM v Brně - 10. 5. 2024

Jste z Brna, Moravy? Využijte možnosti zúčastnit se kurzu přímo v Brně.
Hledáte inspiraci pro práci s preventivními tématy v NZDM? Docházejí vám nápady? Chcete zaujmout své klienty různými formami? Pak Vám nabízíme kurz Jak na prevenci v NZDM. Kurz slouží začínajícím pracovníkům jako vstupní brána do práce s preventivními tématy v NZDM. Zkušenějším pracovníkům nabízí rozšíření vědomostí a znalostí v oblasti preventivní práce s klienty.

6. 3. 2024

Pracujete s dětmi a dospívajícími? Chcete jim lépe porozumět a umět reagovat na jejich otázky?

V dubnu právě vám nabízíme trojici kurzů zaměřenou na tuto cílovou skupinu - kurzy Sexualita dětí a dospívajících (17. 4. 2024), Sebepoškozování dětí a dospívajících (16. 4. 2024) a zcela nový kurz Respektující přístup k LGBT+ dětem a dospívajícím (24. 4. 2024). Podrobnosti o kurzech a přihlášky najdete v části "seznam kurzů".

12. 2. 2024

Kurz Case management 11.–12. 4. 2024

Chcete porozumět základním principům práce s klienty metodou case managementu? Metoda se čím dál častěji využívá i v České republice v oblasti sociální práce s různými cílovými skupinami. V praktičtěji zaměřených modulech budou účastníci aktivně pracovat se vzorovými kazuistikami, hledat možné cesty, jak spolupracovat s klientem na zlepšení jeho situace. Lektoři pracují v přímé práci na pozici case managerů, jsou tedy schopní předávat zkušenosti ze své praxe. Neváhejte s přihlášením!

25. 1. 2024

Jsme na instagramu!

Nově nás najdete také na instagramu @kontaktni_prace.
Vybírejte z naší široké nabídky kurzů pro letošní rok. Nabízíme jak zavedené kurzy, tak novinky. Všechny kurzy jsou akreditované u MPSV.


Těšíme se na vás!

12. 12. 2023

Poděkování a termíny kurzů 2024

Děkujeme vám za účast na našich kurzech a přízeň v roce 2023! Jsme rádi, že jsme pro vás letos mohli připravit o třetinu více kurzů než loni, a navíc několik novinek. I pro příští rok chystáme pestrou nabídku – zavedené kurzy i aktuální témata. Vážíme si také vaší spolupráce při vyplňování zpětné vazby, vaše odpovědi jsou pro nás inspirací a námětem, jak vzdělávání zlepšovat a jaké kurzy vytvářet.


Na našich stránkách postupně zveřejňujeme nabídku kurzů pro rok 2024. Máte možnost se přihlásit již nyní. Téměř všechny kurzy jsme také schopni zorganizovat přímo u vás, na klíč. Termín je však nutné domluvit co nejdříve.


Přejeme vám krásné adventní dny, radostné Vánoce a hodně zdraví do nového roku. Těšíme se, že jej částečně strávíte s námi!

newsletter

Chcete dostávat aktuální informace?