Depistáž jako součást nízkoprahové sociální služby

TERMÍN KURZU:

15. 10. 2024 10:00-17:30
16. 10. 2024 9:00-16:30

ROZSAH KURZU:

16
vyučovacích hodin

MÍSTO KONÁNÍ:

Praha
Charita, Školicí středisko Marianeum, Praha 2, Máchova 7 Web →

ANOTACE:

Víte, jak vyhledávat klienty patřící do vaší cílové skupiny? Chcete se dozvědět, jak systematicky monitorovat lokalitu a zaznamenávat zjištěná data? Jak oslovovat klienty? "Získala jsem nový pohled na celkovou problematiku a vyzkoušela jsem si oslovování klientů i možnosti monitoringu", napsala nám účastnice Jana z Prahy.


V rámci kurzu se účastníci seznámí s klíčovými teoretickými poznatky týkajícími se jedné z nejvýznamnějších činností programů orientovaných na těžko dostupnou cílovou skupinu. Depistáž je jak prostředkem, tak i cílem především terénních, ale i jiných nízkoprahových programů. Kurz je určen pro streetworkery, kontaktní pracovníky a další sociální pracovníky v nízkoprahových sociálních službách nebo pracovníkům center duševního zdraví, kteří se pohybují v přirozeném prostředí uživatelů.


Součástí kurzu je seznámení se základními prostředky plánování, realizace a hodnocení depistáže. Účastníci budou též seznámeni se základními etnografickými metodami výzkumu a prvky výzkumu Rapid Assesment and Response. Součástí kurzu je ukázka depistáže v on-line prostředí. Kurz zahrnuje praktické cvičení, včetně nácviku monitoringu a oslovování.

Maximální počet účastníků:

16

CENA KURZU:

4 250,00 Kč
3 850,00 Kč

pro účastníky z členských zařízení České asociace streetwork, z.s.

Pro účastníky bude k dispozici káva a čaj.

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK:

24. 9. 2024

lektoři:

Bc. Artem Vartanyan

Streetworker, výzkumný pracovník, manažer a metodik služeb. Ve službách od roku 2002 (komunitní práce, drogový terén, komunitní psychiatrie, odborné řízení,management). Absolvent bakalářského studia Sociální pedagogiky na Univerzitě Hradec Králové. Nyní působí jako vedoucí Pardubického Centra duševního zdraví. Realizátor kvalitativních výzkumů drogových scén, výzkumu z prostředí hazardního hraní, výzkumů a analýz skrytých jevů.

Mgr. Miroslava Kaplanová

Vystudovala sociální práci na Univerzitě Hradec Králové. Pracovala jako lektorka primární prevence rizikového chování na základních školách a jako terénní pracovnice s uživateli drog. Podílela se na realizaci kvalitativních výzkumů drogových scén. Nyní čtvrtým rokem působí na pozici vedoucí a kontaktní pracovnice v Kontaktním a poradenském centru v Pardubicích.

řekli o nás

Moc děkuji za skvělý kurz. Dvojice lektorů byla perfektní a myslím si, že by měli mít určitě i další kurzy!

října 2022

Z kurzu jsem byla nadšená, jela jsem tam jako náhradník za kolegyni, aby kurz zbytečně nepropadl a musím říct, že to byl nejlepší kurz za celé ty 3 roky, co pracuji v sociálních službách. Velmi děkuji! Dalo mi to znovu energii, motivaci a inspiraci do práce.

října 2021

Kurz osvěžil obecně celou mou praxi. Nové pohledy, sumarizace, předávání dobré praxe, povzbuzení.

října 2021

KLÍČOVÁ SLOVA

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK:

24. 9. 2024
PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

newsletter

Chcete dostávat aktuální informace?